Padaczka

dr n. med. Ewa Czapińska-Ciepiela

Jestem neurologiem. Specjalizuję się w leczeniu padaczki i migreny, które często chodzą ze sobą w parze. Mam nadzieję, że moje artykuły będą światełkiem w tunelu, które pomoże Ci w walce o normalne życie.

Diagnoza padaczki wstrząsnęła Twoim życiem?

Żyjesz w lęku przed kolejnym napadem? A może masz wrażenie, że próbowałeś(-aś) już wszystkiego i nic Ci nie pomogło?

Napady padaczki wyłączają z życia nagle. Rano wypadają Ci z rąk przedmioty. Miewasz uczucie odrealnienia albo nagle ogarnia Cię paniczny lęk. W czasie napadu tracisz świadomość i nic później nie pamiętasz.

Często słyszysz od swoich bliskich: „Już ci to mówiłem(-am), nie pamiętasz?”. Czasami nie pamiętasz też, że coś robiłeś(-aś) lub z kimś rozmawiałeś(-aś). Te luki pamięciowe uniemożliwiają Ci normalne funkcjonowanie.

Najbardziej boisz się, że napad z utratą przytomności wystąpi na ulicy i nie wiesz, czy wtedy ktoś Ci pomoże. A może jesteś kobietą i zastanawiasz się, jak padaczka wpłynie na planowanie powiększenia Twojej rodziny?

Jako neurolog chcę pomóc chorym na epilepsję odzyskać normalne życie.

Wiem, że w czasie konsultacji z lekarzem nie zawsze zdążysz o wszystko zapytać. Dlatego znajdziesz tu tematy ważne dla osób cierpiących na padaczkę w różnym wieku.

Najnowsze artykuły

Osoby chorujące na padaczkę mogą doświadczać okresowych problemów dotyczących sfery seksualnej.
Powodem może być lęk przed wystąpieniem napadów padaczkowych w sytuacjach intymnych, depresja oraz działanie niektórych leków przeciwpadaczkowych.

Padaczka jest jedną z najczęstszych chorób neurologicznych.
Zdarza się jednak, że pierwsze napady nie są łączone z epilepsją.

Skąd się bierze padaczka?
Przyczyny zachorowania na padaczkę mogą być różne.
Rozpoznanie ich często determinuje wybór optymalnego leczenia.

Sen jest kluczowy dla zachowania zdrowia.
Zapewnia optymalną pracę mózgu, regenerację ciała, przeciwdziała takim chorobom jak otyłość, depresja i zaburzenia hormonalne.